اسکار ۲۰۱۵/«مرد پرنده»و «ایناریتو»اسکار ۲۰۱۵ را شکار کردند

 هشتاد و هفتمین مراسم اهدای جوایز اسکار با اجرای نیل پاتریک هریس، در سالن دالبی تیا‌تر هالیوود برگزار شد و اسکار ۲۰۱۵ پایان یافت.

هفت سرزمین/ مراسم معرفی برگزیدگان اسکار ۲۰۱۵ در حال برگزاری است. «هفت سرزمین» بلافاصله بعد از اعلام برگزیده هر بخش، برگزیده را اعلام می کند.

مراسم اهدای جوایز اسکار ۲۰۱۵ تمام شد و فیلم اینارینو «مرد پرنده» با بردن ۴ جایزه مهم- بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه و بهترین کارگردانی و بهترین فیلمبرداری- رقبای سرسختش را با قدرت شکست داد؛ تا آن جا که اسکار امسال را می توان اسکار «مرد پرنده» دانست.

دیگر برنده اصلی و موفق امسال هم «هتل بزرگ بوداپست» که چند جایزه قابل توجه (موسیقی/ طراحی تولید/ طراحی گریم/ طراحی لباس) را به خود اختصاص داد. در این میان می شود «ویپلش» را هم از موفق های امسال دانست.

اما شکست خورده های بزرگ امسال بی تردید «پسربچگی» (فقط با جایزه نقش دوم زن برای پاتریشیا آرکوئت) و «تک تیرانداز آمریکایی» (فقط با جایزه تدوین صدا) بودند که شکست بسیار سختی را متحمل شدند.

«هفت سرزمین» به صورت اختصاصی از ابتدای مراسم اهدای جوایز برندگان اسکار ۲۰۱۵ به گزارش لحظه به لحظه این مراسم پرداخت.

********

بهترین فیلم: تک تیرانداز آمریکایی، پسربچگی،مرد پرنده،هتل بزرگ بوداپست، ویپلش،تئوری همه چیز،بازی تقلید،سلما

برگزیده: مرد پرنده

download (7)

بهترین بازیگر مرد: ادی ردمین (تئوری همه چیز)، استیو کارل (فاکس کچر)، بردلی کوپر (تک تیرانداز آمریکایی)، بندیکت کمبربچ (بازی تقلید)، مایکل کیتن (مرد پرنده)

برگزیده:  ادی ردمین (تئوری همه چیز)

Eddie-Redmayne-In-The-Theory-Of-Everything-Wallpapers

بهترین بازیگر زن: ماریون کوتیار (دو روز و یک شب)، فلیسیتی جونز (تئوری همه چیز)، جولین مور، کایرا نایتلی (بازی تقلید)، رزمواند پایک (دختر از دست رفته)، ریس ویترسپون (وحشی)

برگزیده: جولین مور (هنوز آلیس)

جولین مور

 بهترین بازیگر مرد مکمل:رابرت دووال(قاضی)، ایتن هاوک (پسربچگی)،ادوارد نورتن(مرد پرنده)،مارک روفالو(فاکس کچر)،جی کی سیمونز(ویپلش)

برگزیده: جی کی سیمونز(ویپلش)

۹c2039f411fe6a5376862495c57ac5ae_XL

بهترین بازیگر زن مکمل:پاتریشیا آرکت( پسربچگی)، مریل استریپ( درون جنگل)،لورا درن(وحشی)، اما استون(مرد پرنده)

برگزیده: پاتریشیا آرکت( پسربچگی)

پاتریشیا

بهترین کارگردانی: آلخاندرو گونزالس ایناریتو(مرد پرنده)، ریچارد لینک لیتر(پسربچگی)، بنت میلر(فاکس کچر)، وس اندرسن(هتل بزرگ بوداپست)، مورتوم تیلدام(بازی تقلید)

برگزیده: آلخاندرو گونزالس ایناریتو(بردمن)

ایناریتو

بهترین فیلم خارجی‌زبان: آِیدا(لهستان)، لویاتان( روسیه) تیمبوکتو ( موریتانی)،قصه های وحشی(آرژانتین)، نارنگی ها(استونی)

برگزیده:  آِیدا(لهستان)

آیدا

بهترین فیلم بلند انیمیشن:قهرمان بزرگ شش، ترول های جعبه ایی، چگونه اژدهای خود رل تربیت کنیددو، ترانه دریا، داستان شاهزاده خانم کاگویا

برگزیده: قهرمان بزرگ شش

قهرمان ۶

بهترین فیلمنامه اقتباسی:تک تیرانداز آمریکایی، بازی تقلید، فساد ذاتی،تیوری همه چیز، ویپلش

برگزیده: بازی تقلید

The-Imitation-Game-2014

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: مرد پرنده، پسربچگی،فاکس کچر، هتل بزرگ بوداپست،شب گرد

برگزیده: بردمن

download (8)

بهترین فیلمبرداری: امانوئل لوبزکی(مرد پرنده)، رابرت د. یوئمن( هتل بزرگ بوداپست)، راجر دیکینز( شکست ناپذیر)،  ریژارد لنژوسکی و لوکاس زال( آیدا)، دیک پوپ( آقای ترنر)

برگزیده: امانوئل لوبزکی(بردمن)

download (7)

بهترین تدوین:تک تیرانداز آمریکایی،پسربچگی،هتل بزرگ بوداپست،وییلش، بازی تقلید

برگزیده: وییلش

ویپلش

 بهترین جلوه های تصویری:کاپیتان آمریکاسرباز زمستان،در میان ستارگان،ظهور سیاره میمون ها، نگهبانان کهکشان،مردان ایکس

برگزیده: درمیان ستارگان

بین ستاره ای

بهترین طراحی لباس:هتل بزرگ بوداپست،فساد ذاتی،درون جنگل،آقای ترنر، ملیفیسنت

برگزیده: هتل بزرگ بوداپست

هتل۲

بهترین طراحی مو و چهره: فاکس کچر،هتل بزرگ بوداپست،نگهبانان کهکشان

برگزیده: هتل بزرگ بوداپست

هتل۱

بهترین طراحی تولید: «هتل بزرگ بوداپست»، «بازی تقلید»، «درون ستاره‌ای»، «در جنگل» و «آقای ترنر»

برگزیده: «هتل بزرگ بوداپست»

۷۴۹۱۰۸

بهترین موسیقی: هتل بزرگ بوداپست،بازی تقلید،درمیان ستارگان، آقای ترنر،تئوری همه چیز

برگزیده: هتل بزرگ بوداپست

۷۴۹۱۰۸

بهترین ترانه:فیلم لگو،سلما،آن سوی روشنایی،شروع دوباره، من نمیخواهم تو رو از دست بدم

برگزیده: سلما

سلما

بهترین میکس صدا:تک تیر انداز آمریکایی،مرد پرنده، هابیت ها،ویپلش

برگزیده: ویپلش

Brody-Whiplash-1200

بهترین تدوین صدا

«تک تیرانداز آمریکایی»، «مرد پرنده»، «هابیت: نبرد پنج لشکر»، «بین ستاره‌ای» و «شکسته نشده»

برگزیده: «تک تیرانداز آمریکایی»

۶۹۵۶c787ef5259e79426818930533811_XL

بهترین مستند بلند:شهروند چهار،پیدا کردن ویوین مه یر،آخرین روزها در ویتنام،نمک زمین،BIrunga

برگزیده: شهروند چهار

شهروند۴

بهترین مستند کوتاه: «جانبازان مطبوعات ۱» ساخته الن گوزنیرگ کنت و دانا پری/ «جوآنا» ساخته آنتا کوپاس/ «نفرین ما» ساخته توماس سیلیوینسکیو و ماسیج سلسیکی/ «ماشین درو» ساخته گابریل سرا آرگوئلو/ «زمین سفید» ساخه جی.کریستین جنس

برگزیده: «جانبازان مطبوعات ۱» ساخته الن گوزنیرگ کنت و دانا پری

خطر بحران

بهترین فیلم کوتاه زنده:آیا، بوگالو و گرام، تماس تلفنیButterlamp

برگزیده: تماس تلفنی

تماس

بهترین فیلم انیمیشن کوتاه: «تصویر بزرگ‌تر» ساخته دیزی جیکوبز و کریستوفر هس/ «سد بند» ساخته رابرت کوندو و دیک تسوتسومی/ «ضیافت» ساخته پارتیک آزبورن و کریستینا رد/ «من و ملتون من» ساخته توریل کوو/ «یک زندگی منفرد» ساخته جوریس اوپرینس

برگزیده: «ضیافت» ساخته پارتیک آزبورن و کریستینا رد

جشن

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=3875

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *