معرفی نامزدهای جایزه «برام استوکر» برای مشتاقان هراس!

دور جدید تجلیل از آثار تولید شده در ژانر وحشت، با معرفی فینالیست هایش، وارد دور نهایی شد.

هفت سرزمین/ به نقل از هارور. اورگ، انجمن نویسندگان وحشت، که انجمن اصلی سازمان‌دهی نویسندگان و ناشران ژانر وحشت و فانتزی تیره است، لیست نامزدان سال ۲۰۱۴ دریافت جایزه شناخته‌شده برَم استوکر را به نمایش گذاشت.

جوایز برم استوکر که به افتخار نویسنده اثر به یادماندنی «دراکولا» نام‌گذاری شده‌اند، هر سال در یازده بخش مختلف از جمله داستانی با طول نویسندگی مختلف، شاعری، نمایشنامه و غیرداستانی به نویسندگان برتر اهدا می‌شوند. از جمله دریافت‌کنندگان گذشته این جوایز می‌توان به نویسندگان شناخته‌شده‌ای از جمله استیون کینگ، جورج آر. ‌آر. مارتین، جی‌کی رولینگ، جویس کرول اوتس و نیل گایمن اشاره کرد.

علاوه بر این، انجمن نویسندگان وحشت جایزه یک عمر تلاش حرفه‌ای خود را نیز به افراد در قید حیاتی که در توسعه ژانر وحشت تاثیر مهم و ادامه‌دار داشتند اعطا می‌کند. دریافت‌کنندگان امسال این جایزه جیک کِچوم و تنیت لی هستند.

لیسا مورتون رییس انجمن نویسندگان وحشت که خود نیز در سال‌های گذشته چند جایزه برم استوکر را دریافت کرده است گفت: نامزدهای دریافت جوایز امسال نه تنها توانسته‌اند آثار مثال‌زدنی خلق کنند، بلکه موفق به بالا بردن استاندارد نویسندگی خلاقانه شده‌اند و به شکل‌گیری تحول ادامه‌دار این ژانر کمک کرده‌اند.

این جوایز در بخش دستاوردهای فوق العاده در زمینه یک رمان، دستاوردهای فوق العاده در اولین رمان، دستاوردهای فوق العاده در رمان نوجوانان، دستاوردهای فوق العاده در رمان گرافیکی، دستاوردهای فوق العاده در داستان بلند، دستاوردهای فوق‌العاده در داستان کوتاه، دستاوردهای فوق العاده در فیلمنامه، دستاوردهای فوق‌العاده در گلچین، دستاوردهای فوق‌العاده در مجموعه داستان کوتاه، دستاوردهای فوق العاده در اثر غیرداستانی، دستاوردهای فوق العاده در شعر اهدا می‌شوند.

نامزدهای بخش داستان بلند

تیلور گرنت – «مبتلاشده»
اریک جی. گوینیارد – «رویاهای خودکشی کوچک»
جو آر. لنزدیل – «در جستجوی دایناسورها»
جاناتان میبری – «سه مرد وارد یک بار می‌شوند»
جو مک‌کینی – «گمشده و پیداشده»

نامزدهای بخش داستانی کوتاه

هل بودنر – «وان داغ»
سیدنی لی – «نفس نوزاد»
عثمان تی. مالک – «بخار شدن آنتالپی یک خانواده عجیب پاکستانی»
رینا میسون – «تفکرات»
جان پالیزانو – «اسپلینترت»
دیمین آنجلیکا والترز – «دخترهای غوطه‌ور»

سازمانی متشکل از نویسندگانی که از ژانر وحشت در آثار داستانی حمایت می کند و نزدیک به ۱۰۰۰ عضو دارد، این جوایز را از سال ۱۹۸۷ اهدا می‌کند.

اعطای تمامی جوایز برم استوکر روز نهم ماه می سال ۲۰۱۵ در گردهمایی جهانی وحشت در شهر آتلانتای ایالت جورجیا صورت خواهد گرفت. بلیت‌های مراسم از الان برای فروش قرار داده شده‌اند و مراسم به صورت زنده آنلاین پخش خواهد شد.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=4753

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *