منتظر مجموعه ۱۸ جلدی «علم برای همه» باشید

مدیرعامل موسسه نشر شهر از بازآفرینی و انتشار مجموعه‌ای ۱۸ جلدی در قالب معرفی علم برای سطوح عمومی مخاطبان خبر داد.

هفت سرزمین/ سیدمجید حسینی مدیرعامل موسسه نشر شهر در مورد تازه‌ترین آثار در دست انتشار این موسسه اظهار داشت: موسسه نشر شهر با همکاری شهرداری تهران اقدام به طراحی و تولید کتاب‌هایی در قالب محتوای علم برای همه و با جهت‌گیری و نگاه پیوند زندگی شهری با علم به معنای عمومی، کرده است.

وی افزود: این کتاب‌ها از نظر شکل و ظاهر چیزی مانند مجموعه کتاب‌های «به من بگو چرا؟» هستند که پیش از این منتشر می‌شد اما از نظر محتوا بسیار متفاوت‌تر از آنها هستند.

به گفته حسینی این مجموعه تا پایان سال در قالب ۱۸ جلد کتاب منتشر خواهد شد و سرپرست تالیف آن نیز محمد جباری سردبیر مجله دانستنیهاست.

وی در ادامه از آماده شدن مجموعه تهران دیدنی برای انتشار خبر داد و گفت: در این مجموعه شهر تهران و بناها و پروژه‌های اصلی و قابل توجه ساخته شده در آن به صورت نقش برجسته منتشر شده است.

مدیرعامل موسسه نشر شهر افزود: در این پروژه حدود ۱۰ پروژه در قالب پاپ‌آپ معرفی می‌شوند که حاصل همکاری مشترک نشر شهر و سازمان زیباسازی شهرداری تهران است.

حسینی در ادامه گفت: پروژه بعدی ما در نشرشهر مجموعه روایت‌های تهران یا تک نگاری‌هایی درباره تهران است که شامل تک‌نگاری و روایت نویسندگان جوان در مورد تهران می‌شود که در دست تهیه است.

وی همچنین از آغاز مرحله تولید کتاب‌هایی با موضوع معرفی سبک زندگی شهری خبر داد و گفت: در این پروژه مجموعه المان‌های زندگی شهری و سبک آن بررسی می‌شود. مثلا آسمانخراش‌ها و یا حمل و نقل شهری در دنیا را به عنوان یک نماد زندگی شهری در قالب این کتاب‌ها معرفی می‌کنیم که برنامه ما تولید سه هزار صفحه متن در این زمینه در سال است.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1686

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *