مهشید شریف از «حلقه های درهم» به «اسم من نیلی» رسید

«حلقه‌های درهم» و «اسم من نیلی» نام این دو رمان است که از این نویسنده‌ی مقیم خارج از کشور، در ایران منتشر شده است.

هفت سرزمین/ رمان «حلقه‌های درهم»، روایت دختر جوانی است که هنگام حضور در مراسم ترحیم یکی از همکاران نادیده‌اش، با همسر او برخورد کرده، در ادامه‌ی روند داستان با وی ازدواج می‌کند. او علاوه بر احساس سایه‌ی متوفی بر زندگی‌اش، به توهم دیداری و شنیداری دچار است که رفته رفته تشدید می‌شود و او را به جست‌وجو در گذشته‌ نیز می‌کشاند.

این رمان در ۱۸۸ صفحه به‌بهای ۱۳ هزارتومان ازسوی انتشارات آرادمان منتشر شده است.Untitled_resize

رمان «اسم من نیلی » اما سرنوشت دختربچه‌ای را روایت می‌کند که در کودکی، در ایران زندگی مطلوبی دارد اما با قطع نخاع شدن پدرش در یک سانحه‌ی کاری و در ادامه، انتقال او به کشور سوئد برای معالجه که به متارکه‌ی مادر و باز پس فرستادن پدر زمین‌گیر می‌انجامد، نوعی روحیه‌ی پرخاش‌جویی در او پدید می‌آورد که تا بزرگسالی در رفتار وی وجود داشته، پررنگ‌تر می‌شود.

شخصیت اصلی داستان اما به محض رسیدن به سن قانونی، به کشور بازگشته و با واقعیت‌های پیچیده‌ای روبه‌رو می‌شود.

این رمان که به «فریبا وفی» – نویسنده – تقدیم شده  نیز در ۱۷۱ صفحه به‌بهای ۱۳ هزارتومان توسط انتشارات آرادمان عرضه شده است.

در هر دو اثر یادشده، نویسنده با مطالعه در حوزه‌های روان‌شناسی، عملا شخصیت‌های دارای ناهنجاری و کسالت‌های روحی و روانی را در فضای داستان‌های عاطفی پرورش داده است.

از مهشید شریف پیش تر آثاری چون “آموزش برای رفتار بهتر”، “به اندازۀ یک خیال”، “آوازهای یک رؤیا”، “نه چندان دور” و “درک متقابل” انتشار یافته است.

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=15627

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *