«مکاشفه» ای در فرهنگسرای نیاوران

نمایشگاه عکس‌های محمد صادق نیک نهاد با عنوان «مکاشفه» ۱۲ تا ۱۵ مهر ماه سال جاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

هفت سرزمین/ محمد صادق نیک نهاد در آستانه برگزاری اولین نمایشگاه عکس خود گفت: من بیست سال برای برگزاری اولین نمایشگاهم صبر کردم چراکه معتقدم یک فعال هنری وقتی تصمیم می گیرد اثری از خود را برای مخاطبان ارایه دهد باید از قبل سلایق مختلف را در نظر بگیرد، در مدت مشخصی به شناخت از بینندگان آثارش برسد و هنگامی که به اطمینان رسید آنگاه وقت آن می رسد که آثارش را ارائه دهد و به قضاوت مخاطبان بگذارد.

وی ادامه داد: نمایشگاه عکس «مکاشفه» شامل ۱۰ فریم است که می توان آن را در دسته بندی فراتر از سبک هنری امپرسیونیسم قرار داد و با نگاهی متفاوت به جهان پیرامون سعی کردم استنباطی از واقعیت را از دید هنری ارایه دهم و شاید بتوان گفت به نوعی با دوربین عکاسی نقاشی کشیدم. تصاویری که شاید در نگاه اول برای مخاطب مبهم و راز آلود باشد اما در نهایت تماشاگر به این درک می رسد که آن چیزی که به عنوان عکس روبروی اوست گوشه ای از واقعیت دنیای اطراف است.

این هنرمند عنوان کرد: با وجود پیشنهادهای متعدد بین المللی برای برگزاری این نمایشگاه در کشورهای مختلف دوست داشتم که اولین بار مخاطبان ایرانی و هموطنانم این آثار را ببینند و  همانطور که در عکاسی خبری توانستیم در دنیا به نمایندگی از ایران حرفی برای گفتن داشته باشیم امیدوارم این موفقیت هم برای عکس هایی که آغازگر سبک نو در عکاسی هستند در سطح جهانی تکرار شود.

در پایان برگزاری این نمایشگاه عکس ها به فروش گذاشته می شوند.

۲

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=13428

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *