نخستین دوره انتخاب برترین تصویرگران کتاب کودک در شانگهای

نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای با برگزاری نخستین دوره انتخاب برترین تصویرگران کتاب کودک فعالیت خود را آغاز کرد.

هفت سرزمین/ نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای با برگزاری جایزه شانگهای برترین تصویرگر کتاب کودک قصد دارد خلاق‌ترین و نخبه‌ترین چهره‌های دنیای تصویرگری را شناسایی و به مخاطبان این حوزه معرفی کند.

هئیت داوران این جایزه که بین تصویرگران ۱۸ تا۳۹ ساله برگزار می‌شود به زودی از میان آثار راه یافته به دبیرخانه این جایزه ۵۰ اثر را انتخاب می‌کنند. این ۵۰ اثر از جمله آثار شاخص تصویرگران در حوزه تصویرگری کتاب کودک است که قرار است به مدت ۳ روز در نمایشگاه بین‌المللی کتاب شانگهای که در ماه نوامبر برگزار می‌شود برای عموم بازدیدکنندگان به نمایش در آید.

به گفته دبیر این جشنواره، از میان آثار به نمایش درآمده با رای هئیت داوران و مردم تنها ۲ اثر به‌عنوان برترین آثار معرفی می‌شوند. یکی از این آثار از میان تصویرگران چینی و یکی از میان تصویرگران بین‌المللی انتخاب می‌شود.

وندی انگ مدیر این جشنواره معتقد است: برگزاری این نمایشگاه نه تنها ذهن‌های خلاق را وادار به خلق اثار جدید می‌کند بلکه پویایی و انگیزه تصویرگران جوان را نیز تحریک می‌کند و حاصل همه این تلاش‌ها این است که کودکان چین و کودکان سراسر جهان از نتیجه فعالیت‌ها و آثار خلق شده این تصویرگران با دنیاهای جدید آشنا می‌شوند و تخیل کودکانه‌شان پر و بال می‌گیرد.

وی اضافه کرد: با توجه به اقبال کتاب‌های مصور در میان مخاطبان به ویژه مخاطب کودک  نوجوان دیگر وقت آن رسیده بود تا با هدف شناسایی برترین آثار تصویرگری چهره‌های جدیدی به جامعه تصویرگران معرفی شود.

نمایشگاه کتاب و جشنواره تصویرگری شانگهای ببه مدت سه روز و در روزهای سیزدهم تا پانزدهم نوامبر سال جاری در شانگهای برگزار می‌شود.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=12734

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *