نشر پارسه «عنکبوت» را به بازار کتاب فرستاد

رمان «عنکبوت» نوشته هانری تروایا، برنده جایزه گنکور فرانسه با ترجمه پرویز شهدی توسط بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر و راهی بازار نشر ایران شد.

هفت سرزمین/  این رمان درباره یک خانواده و تارهایی که خودخواسته به دور آن،  تنیده می‌شود و سرنوشت عجیبی برای خانواده مذکور رقم می‌زند. رمان با شخصیت‌پردازی دقیق،  از بدطینتی و شرارت‌های پنهان در پس نقاب های دروغین پرده برمی‌دارد.

وقایع کتاب «عنکبوت»  عمدتا در یک خانه می‌گذرد. ژراژ که از ابتدای داستان مشغول نگارش مقاله‌ای درباره «شر» است، سعی دارد بر اوضاع خانه و روابط خواهرش مسلط باشد. تقابل دوگانه‌هایی چون خیر و شر، سلطه‌گری و دلسوزی، صداقت و دروغ‌گویی و نیز سیر تطور شخصیت‌های رمان، مایه‌هایی روان‌شناسانه و فلسفی به اثر داده است که در قالب داستانی واقع‌گرا و پرتعلیق به خواننده منتقل می‌شود.

هانری تروایا یکی از سرشناس‌ترین روس‌شناسان و نویسندگان معاصر فرانسه است. او در ۲۴ سالگی نخستین جایزه ادبی خود را دریافت کرد و سپس با نوشتن رمان «عنکبوت» جایزه گنکور را از آن خود کرد. از دیگر آثار او می‌توان به زندگینامه‌های کاترین کبیر، آنتوان چخوف و پوشکین و کتاب شقایق و برف اشاره کرد.

رمان «عنکبوت» در ۲۴۷ صفحه و با قیمت ۱۵ هزار تومان توسط بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شده است.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=6570

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *