نوروز داستانی با ویژه‌نامه همشهری داستان

هشتادوششمین شماره‌ی ماهنامه داستان همشهری در ۳۶۲ صفحه با قیمت ۱۲۰۰۰ تومان ویژه نوروز ۱۳۹۷ منتشر شد.

هفت سرزمین/ امسال هم ویژهنامهی نوروزی داستان به روال قبل با ۱۵۸ صفحه بیشتر منتشر شده است. عیدی مجله داستانی‌ها لوح فشردهی صوتی داستان همراه ۱۰ ویژهی داستان‌های خارجی است که با صدای هنرمندان کشور تهیه شده است.

نوروز و مراسمش از زندگی ما جدا نیست و به همین مناسبت بلقیس سلیمانی و فیروزه گلسرخی در بخش «درباره زندگی» و علی خدایی و علیرضا محمودی ایرانمهر در بخش «داستان» به این آیین کهن ایرانی پرداخته‌اند. در ویژه‌نامه عید مجله داستان به کارت‌پستال‌ها هم پرداخته شده. کارت‌هایی که زمانی آدم‌ها به مناسبت نوروز می‌فرستاده‌اند و هم را یاد می‌کرده‌اند: «روی ما و سوی ما» در بخش روایت‌های داستانی، منتخبی از اولین کارتپستالهای تصویری ایران است که برای نخستین بار منتشر میشود. مطلب «جز دوری شما» در بخش مستند هم روایت خوانندگانی است که هر کدام روزی با یکی از این کارتپستالها از حال و هوای مسافرشان باخبر شدهاند.

مطلب «پسران و پدران» در بخش مستند هم عکس‌ها و عکس‌نوشت‌های نویسندها است از پدران‌شان که به مناسبت روز پدر به مجله هدیده داده‌اند. از دیگر مطالب خواندنی ویژه‌نامه نوروزی «ماه عسل هیچ‌هایکی» است که مانند دو شماره‌ی بهاری گذشته‌ی مجله داستان به شیوهی «امدادی» نوشته شده؛ داستانی‌ها یک شروع مشترک را در اختیار گروه چهارنفره از نویسندگان قرار داده‌اند تا نویسندگان به‌صورت دست‌به‌دست آن را در ژانر طنز ادامه دهند.

داستان‌ها و روایت‌هایی از کامبیز درم‌بخش، هوشنگ مرادی کرمانی، مسعود فروتن، جعفر مدرس صادقی، مژده دقیقی، فرزانه طاهری، سروش صحت، محمدحسن شهسواری، آبتین گلکار، حامد حبیبی، محمدرضا فرزاد، بهرنگ رجبی، عتیق رحیمی، زهرا درمان، امید مهدی‌نژاد، عالیه عطایی، فاضل ترکمن، دشیل همت، آیزاک باشویس سینگر، لئونارد مایکلز، ماریو بارگاس یوسا، مارگرت اتوود، میخاییل شیشکین و شرمن الکسی از دیگر مطالب این شماره است. هشتادوششمین شماره‌ی ماهنامه داستان همشهری در ۳۶۲ صفحه با قیمت ۱۲۰۰۰ تومان، از اواسط اسفند در روزنامه‌فروشی‌ها وکتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس مخاطبان است.

منبع: همشهری داستان

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=16039

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *