نوستالژی تهرانی ها از جنگ در «یک چشم به هم زدن»

محمدحسین زیکساری در خصوص داستان نمایش «چشم بر هم زدن» گفت: نمی‌توان ژانر خاصی را برای این نمایش در نظر گرفت، چون هم مایه‌هایی از واقع‌گرایی دارد و هم با زمان بازی می‌شود.

هفت سرزمین/ او در خصوص روایت داستان افزود: نمایش از ناکجاآبادی شروع می‌شود که هویت معلومی ندارد، خانواده‌ای مشغول زندگی روزمره هستند که خانه‌شان در جریان جنگ تحمیلی از بین رفته است، ولی پسر خانواده بر اثر یک اتفاق در زمان سفر می‌کند. در این مسیر به صورت اتفاقی سر از جاهایی درمی‌آورد که او را از هدفش دور می‌سازد تا اینکه در نهایت به مقصد می‌رسد. این نمایش در واقع نوستالژی جمعی مردم تهران از آن زمان است و در طول نمایش چندین بار زمان می‌شکند و با زمان به عنوان یک عنصر سیال بازی می‌شود.

نمایش “چشم بر هم زدن” از نیمه شهریورماه بعد از افتتاح مجموعه فرهنگی “ارغنون” به آدرس خیابان نوفل لوشاتو به سمت ولی‌عصر، بعد از خیابان رازی، کوچه زیبا، پلاک یک به صحنه می‌رود.

در این نمایش بازیگرانی همچون ابراهیم عزیزی، سرور عرب‌پور، پرهام یدالهی، مهرداد مصطفوی، علی پویا قاسمی، رعنا قادری، بهنوش ناصر پور، مریم سالمی، اندیا عبدالرسول، علی‌رضا ساوه درودی، سروش عقیلی، آرش وزیر نظامی … ایفای نقش می‌کنند.

منبع: هنر آنلاین

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=12984

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *