نپال سرزمینی در همین حوالی

یک عکاس ایرانی مجموعه‌ای از عکس‌های مستند اجتماعی خود از زندگی مردم نپال را در گالری «شلمان» به نمایش می‌گذارد.

هفت سرزمین/ مژده فقانی در خصوص برگزاری نمایشگاه «نپال خیلی هم دور نیست»، گفت: ۱۲ عکس با ابعاد ۵۰*۷۰ و دو عکس ۱۱۰*۸۰ سانتی‌متر در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد، این عکس‌ها ثبت ساده‌ای از زندگی روزمره‌ی مردم نپال هستند.

او افزود: این مجموعه که در ژانر مستند اجتماعی قرار می‌گیرد، گزیده‌ای از عکس‌های من در سفر سال گذشته‌ام به نپال است.

فقانی در متن معرفی نمایشگاهش نوشته است:«نپال خیلی هم دور نیست. نپال سرزمینی است همین حوالی خودمان. سرزمینی با قدمتی تاریخی، فرهنگی غنی و مردمانی از جنس لبخند. بی‌شک برای خیلی‌ها، نپال سرزمینی دور از دسترس نیست. نزدیک است، بسیار نزدیک. مردمانش صمیمی، مهمان‌نواز، قانع و پر از آرامش‌اند.

مثل اهل مشرق‌زمین، پیوند عمیقی با طبیعت و فرهنگ خود دارند. با لبخند پذیرایی‌ات و با لبخند بدرقه‌ات می‌کنند. غنای فرهنگی و تاریخی این مرز و بوم عجیب، یکی از کهن‌ترین یادگارهای تمدن بشری است. به هر تقدیر خواهان معرفی ممکنات بوده‌ام.

این مجموعه حاصل رویایی است که به وقوع پیوست. رویایی که با نگاهی ساده به تصویر کشیده شد. تصاویری که لحظاتی از زندگی روزمره این مردمان را ثبت کرده و تلاش داشته‌ام که مخاطب را با رویای خود سهیم کنم.»

این نمایشگاه از ۲۶ دی تا اول بهمن ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «شلمان» به نشانی، خیابان میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، شماره ۲۷، میزبان علاقه‌مندان به عکاسی است.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1214

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *