نیم ویژه نامه وس اندرسن در «سینما و ادبیات ۵۰»

پنجاهمین شماره دو ماهنامه سینما و ادبیات با«سینمای امریکا؛نیم ویژه نامه وس اندرسن»منتشر شد.

هفت سرزمین/ پنجاهمین شماره دو ماهنامه سینما و ادبیات با«سینمای امریکا؛نیم ویژه نامه وس اندرسن»منتشر شد.

بخش سینمای جهان این شماره به وس اندرسن سینماگر امریکایی و تحلیل فیلم‌های او از جمله فیلم معروف هتل بزرگ بوداپست اختصاص پیدا کرده است.
در بخش سینمای مستقل یادنامه‌ای ترتیب داده شده برای شانتال آکرمن فیلمساز تجربی و آوانگارد نروژی که به او لقب «دختر سینما» داده‌اند.سینما و ادبیات ۵۰
«ملودرام در سینمای ایران» و بررسی نشانه‌ها و مولفه‌های آن محور بخش سینمای ایران این شماره است. در میزگردی با حضور ناهید طباطبایی، نیکی کریمی، حسن فتحی و جواد طوسی و یادداشت‌های عباس بهارلو، تهماسب صلح‌جو، پرویز نوری، فریدون جیرانی و… می‌توانید زوایای پیدا و پنهان ملودرام در سینمای ایران را مشاهده کنید.
در پرونده اکران سینما و ادبیات فیلم «ناهید» برای بررسی انتخاب شده و در گفت‌وگو با روبرت صافاریان این فیلم مورد تحلیل قرار گرفته است.
«جهان به روایت اشیا» عنوان پرونده ادبی است و همان طور که عنوان نشان می‌دهد بحث بر سر اشیاست و کارکردی که اشیا در پیشبرد روایت دارند. این موضوع را در میزگرد محمود حسینی‌زاد، حسین پاینده، حسین سناپور و نوشته‌های احمد اخوت، احمد آرام، کورش اسدی، محمود حدادی، عنایت سمیعی، مهدی غبرائی، شیوا مقانلو، محمد کشاورز پی بگیرید.
سینما و ادبیات از شماره قبل موضوع رمان خاورمیانه را مورد بحث و بررسی قرار داده است. در این شماره نیز مشخصاً به موضوع رمان عرب پرداخته و گفت‌وگویی اختصاصی دارد با سعود سنعوسی رمان‌نویس کویتی که رمان «ساقه‌ی بامبو»ی او -برنده بوکر عربی سال ۲۰۱۳- در ایران توسط نشر نیلوفر منتشر شده و مورد استقبال خوانندگان ایرانی قرار گرفته است. در این گفت‌و‌گو سنعوسی از ریشه‌های رمان عرب که از آن تاثیر پذیرفته همراه با تحولات خاورمیانه سخن گفته و به سوالات مفصل مصاحبه‌کننده در مورد سیر تطور رمان عرب پاسخ داده است.
«کالیگاریسم و هنر چندرگه‌‌ای» عنوان پرونده‌ای در این شماره مجله است که به این مفهوم با تمرکز بر تئاتر سالومه و دکتر کالیگاری کار امین اصلانی پرداخته است.
شوالیه‌ها در سینما موضوع بخش فیوژن است؛ آن را از دست ندهید.

منبع: رویداد

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=15551

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *