هفتمین شماره «کاغذ اخبار»؛ارمغان دفتر پژوهش کاخ گلستان در هفته پژوهش

همزمان با هفته پژوهش، هفتمین شماره نشریه «کاغذ اخبار» به کوشش دفتر پژوهش کاخ گلستان با پرونده اختصاصی «ورود صنایع به ایران عهد قاجار»  انتشار یافت.

از مهمترین مطالب اختصاصی این شماره که با همکاری امنای اموال و کارشناسان کاخ گلستان منتشر شده است می توان به :مصاحبه با مهندس بانکیان با موضوعیت ورود صنعت برق به ایران؛ صنایع دوره قاجار به روایت آلبوم خانه کاخ گلستان؛ پرونده علمی با عنوان فنوگراف،پیشروترین تکنولوژی قرن نوزدهم در ایران؛ معرفی مجسمه ناصرالدین شاه در میدان باغشاه؛ معرفی برگ هائی از حضور موسیقی در گنجینه اسناد تاریخی کاخ گلستان؛ نخستین هوانوردی در ایران؛ سفرنامه سیم کشی (تلگراف) در ایران؛ و مطالب پژوهشی و تخصصی متعدد دیگر اشاره کرد .

۱۴۴۶۶۷_۱۰۵

در این شماره «کاغذ اخبار» از مطالب و یادداشت های پژوهشگران و نویسندگانی جون: شرمین نادری، همایون خداداد، محمدرضا شرایلی، زهرا هلن اسدیان، نسرین خلیلی و شماری دیگر از محققان و کارشناسان بهره برده شده است.

«کاغذ اخبار» به همت دفتر پژوهش کاخ گلستان به مدیر مسوولی دکتر پروین صدر ثقه الاسلامی (مدیر مجموعه جهانی کاخ گلستان) و به سردبیری فائزه امین دهقان منتشر می شود.

هفتمین شماره «کاغذ اخبار » برای استفاده علاقه مندان و پژوهشگران در نشانی اینترنتی www.golestanpalace.ir/research.html قابل دسترسی است.

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=351

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *