همشهری داستان ویژه جام‌جهانی منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره‌ی ماهنامه داستان همشهری ویژه جام جهانی منتشر شده است.

هفت سرزمین/ تا چند روز دیگر سوت بازی افتتاحیه جام‌جهانی زده می‌شود و مثل همه‌ی فوتبال‌دوستان، مجله‌ی داستان هم به استقبال این رویداد مهم ورزشی رفته. در بخش «درباره زندگی» حمیدرضا صدر از طلوع و افول بازیکن‌ها می‌گوید و نادر داودی از حضورش در چند دوره‌ی جام‌جهانی می‌نویسد. زندگی‌نگاره‌ی لیلا نصیری‌ها، ریوفردیناند و دو داستان از محسن عباسی و مریم منوچهری نیز حال و هوای فوتبال دارند. در بخش روایت‌های داستانی یکی از قدیمی‌ترین سندهای فوتبال در ایران در ۱۰۲ سال پیش منتشر شده و در بخش روایتهای مستند «مردان فوتبالی» تک‌نگاری‌های سایمون کوپر است از چند مربی ناکام در جام‌جهانی.

به بهانه‌ی سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر بخش روایت‌های مستند مجله مطلبی با عنوان «وقتی جنگ خواب بود» منتشر کرده که نامه‌نگاری‌های عاشقانه‌ی زن و شوهر جوانی است در سال‌های جنگ؛ یکی در خط مقدم جنگ و یکی در خط مقدم خانه.

برای علاقه‌مندان به مطالب مستند، از این شماره انتشار مجموعه‌ی آموزشی دنباله‌داری در بخش درباره داستان با عنوان «کارگاه ناداستان» آغاز شده که به‌صورت ساده و مصداقی شگردهای ناداستان‌نویسی را آموزش می‌دهد. همچنین در بخش «پایان خوش» بخش تازه‌ای با عنوان «تاریخ مصرف:∞» به مجله اضافه شده که مروری است بر آثار ماندگار هنرمندان تصویری. در این شماره مجله‌ی داستان سراغ کاریکاتورهای فوتبالی بهمن عبدی کارتونیست معروف رفته.

به‌مناسبت هشتمین سال انتشار داستان، سر صفحه‌های این شماره از مجله، هر کدام عکس یکی از هشتادوهشت جلد پیشین مجله است، مثل یک آلبوم که می‌شود با ورق زدن روزها و سال‌های رفته را مرور کرد. مثل یک فال که می‌شود چشمها را بست و نیت کرد و انگشت انداخت و صفحه‌ای را گشود و مراد گرفت.

به‌غیر از این‌ها، داستان‌ها و روایت‌هایی از حسین انتظامی، لیلا نصیری‌ها، علی امیرریاحی، فرزانه دوستی، محمود حسینی‌زاد، گیتا گرکانی، محمدرضا فرزاد، ابراهیم امینی، مارگرت اتوود، کریس ویویورا، مارک هادون، لوسیا برلین، خوسه مارتی، لئونارد مایکلز و… در این شماره منتشر شده است. هشتاد و هشتمین شماره‌ی ماهنامه داستان همشهری در ۲۵۴ صفحه با قیمت ۱۲۰۰۰ تومان، از اوایل خرداد در روزنامه‌فروشی‌ها وکتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس مخاطبان است.

منبع: داستان همشهری

 

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=16058

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *