«هنرمندان چگونه روز خود را شب می‌کنند؟»

شیوا مقانلو از ترجمه کتاب «طریق بزرگان؛ هنرمندان چگونه روز خود را شب می‌کنند؟» نوشته میسن کری خبر داد.

۷ سرزمین/ شیوا مقانلو درباره این کتاب می‌گوید: ۱۶۱ هنرمند معروف از نویسنده و آهنگساز و نقاش و فیلسوف از قرن هجدهم تا امروز و از کانت و دکارت گرفته تا شوپن و بتهوون و همینگوی و سیمون دوبوار و وودی آلن و دیوید لینچ کنار هم نشسته‌اند تا ببینیم هر یک روزشان را چطور شب می‌کنند؟ چه می‌خورند؟ کجا می‌روند؟ چقدر به کار سخت اعتقاد دارند و چقدر به الهام و از جان‌شان چه مایه‌ای گذاشته‌اند که آثارشان در تاریخ ماندگار شده است؟

او می‌افزاید: ترجمه‌ نهایی را به نشر کتابسرای تندیس سپرده‌ام و امیدوارم مراحل انتشارش به راحتی پیش برود.

مقانلو همچنین درباره چگونگی آشنایی‌اش با این کتاب می‌گوید: با این کتاب جدید و جذاب و پرفروش در سفر اواخر تابستانم به لهستان آشنا شدم. پیشنهاد فرناز حسینی بود و به نظرمان کاری دلچسب؛ هم برای مخاطب خاصی که مثلا با چند نکته‌ مهم از روال کاری ویکتور هوگو آشنا می‌شود و هم برای مخاطب عامی که اصلا می‌خواهد ببیند هوگو کیست؟

او در ادامه می‌گوید، در عین حال پروژه‌ کتاب‌های سینمایی را هم پیش برده است که چند وقت دیگر خبر رسمی‌اش را اعلام می‌کند.

شیوا مقانلو کارشناسی سینما (تدوین) و کارشناسی ارشد (کارگردانی) را از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر گرفته است. او فعالیت ادبی خود را با ترجمه کتاب «زندگی شهری» و چاپ آن در سال ۱۳۸۲ آغاز کرد و اولین مجموعه داستان خود را به نام «کتاب هول» در سال ۱۳۸۳ به چاپ سپرد. از او تا کنون بیش از ۲۰ کتاب (تالیف و ترجمه) به چاپ رسیده است.

از کتاب‌های تالیفی این نویسنده «کتاب هول» (مجموعه داستان)، «دود مقدس» (مجموعه داستان) و «آنها کم از ماهی‌ها نداشتند» (مجموعه داستان) هستند.

همچنین «گمشده در شهر بازی» (مجموعه داستان) جان بارت، «کابوس‌ها» (از مجموعهه «خیابان هراس») آر. ال. استاین، «روی پله‌های کنسرواتوار» (مجموعه داستان) دونالد بارتلمی، «عمارت معصوم» (فصلی از رمان) پی. دی. جیمز، «ستاره‌ها» پل ثرو، «نور شعله‌ور» تریسی شوالیه و «زندگی‌نامهه سروانتس» دان ناردو از ترجمه‌های ادبی مقانلو هستند.

منبع : ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1304

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *