وزارت کشوری که یک سال تمام به سینماگران بدهکار است!

وزارت کشور بعد از گذشت نزدیک به یک سال همچنان به ۵۲ تهیه‌کننده سینما بدهکار است!

هفت سرزمین/ سیدغلامرضا موسوی رئیس شورای عالی تهیه‌کنندگان سینما با بیان این مطلب گفت: علیرغم نزدیک شدن به زمان برگزاری سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر، وزارت کشور نسبت به تسویه حساب با تهیه‌کنندگان سینما بابت جشنواره سی‌ودوم فجر اقدام نکرده است.

این تهیه‌کننده سینما که پیش از این از این وضعیت ابراز گله‌مندی کرده بود، یادآور شد: وزارت کشور سال گذشته طی قراردادی تعهد کرد، یک سوم هزینه نمایش فیلم‌های سی‌ودومین جشنواره فیلم فجر را در استان‌ها بپردازد اما متأسفانه با وجود گذشت ۱۱ ماه هنوز ۵۰۰ میلیون تومان از این قرارداد پرداخت نشده است.

موسوی اضافه کرد: این پول متعلق به تهیه‌کنندگانی است که در جشنواره سی‌ودوم صاحب فیلم بوده‌اند و طبیعتا شورای عالی تهیه‌کنندگان انتظار دارد وزارت کشور با پرداخت بدهی خود بعد از ۱۱ ماه اقدام لازم را انجام دهد و دست کم یکی از مشکلات تهیه‌کنندگان سینما را حل کند.

او خاطر نشان کرد: سال گذشته طی قراردادی، ۲۰ فیلم جشنواره فجر در سه سانس در مراکز ۳۰ استان کشور نمایش داده شد. بخشی از پول که مصوب هیأت دولت بود پرداخت شد و بخشی که یک ششم این بودجه است به تهیه‌کنندگان پرداخت نشده است و همچنان ۵۲ تهیه‌کننده سینما از وزارت کشور طلبکار هستند.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1598

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *