پاسخ مجمع ناشران انقلاب اسلامی به فراخوان جشنواره شعر فجر

مجمع ناشران انقلاب اسلامی با معرفی چند کتاب به دعوت مجری نهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر پاسخ داد.

هفت سرزمین/مجمع ناشران انقلاب اسلامی با ارسال نامه‌ای به دبیرخانه نهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر، کتاب های پیشنهادی خود را برای شرکت در مرحله نهایی داوری‌های نهمین دوره این جشنواره اعلام کرد.

بر این اساس، کتابهای پیشنهادی مجمع ناشران در شعر بزرگسال، شامل «رودخوانی» اثر محمدمهدی سیار، منتشر شده توسط انتشارات شهرستان ادب، «ضد» سروده فاضل نظری، منتشر شده به همت سوره مهر و «مراعات بی نظیر» مجموعه شعرهای مهدی رحیمی، از نشر نیماژ می‌شود.

مجمع ناشران انقلاب اسلامی، در بخش کتاب های «درباره شعر» نیز کتابهای «مفاهیم و اصطلاحات فلسفی در ادبیات فارسی»، تالیف سید یحیی یثربی از نشر قو، «گنجینه حکمت در آثار نظامی»، نوشته منصور ثروت از نشر علمی و همچنین «حسین، زبانی دیگر»، به قلم نرگس انصاری، از انتشارات مجتمع فرهنگی عاشورا را برای شرکت در مرحله نهایی داوریهای نهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر پیشنهاد داده است.

مجری جشنواره بین المللی شعر فجر، طبق آئین نامه اجرایی این جشنواره، میتواند نظر نهادهای فرهنگی را جهت معرفی کتابهای شعر برگزیده‌شان برای داوری در مرحله نهایی نهمین دوره جشنواره بین اللملی شعر فجر جویا شود.

بر همین اساس، دبیر اجرایی نهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر با ارسال نامه‌ای به نهادهای فرهنگی از جمله فرهنگستان زبان و ادب فارسی، انجمن قلم ایران، بنیاد فرهنگی روایت، انجمن شاعران ایران، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و… خواستار آن شده بود تا کتابهای پیشنهادی خود را اعلام کنند.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=2449

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *