پری صابری نمایش «شمس پرنده» را به عمارت مسعودیه می برد

پری صابری از تصمیم خود برای اجرای نمایش ˝شمس پرنده˝ در فضای باز عمارت مسعودیه خبر داد.

هفت سرزمین/ پری صابری از جمله کارگردانان مطرحی است که سال‌هاست تمرکزش را بر اجرای نمایش‌های ایرانی و زندگی چهره‌های سرشناس فرهنگی و آثار بزرگ ادبیات فارسی گذاشته است. “شمس پرنده” یکی از این نمایش‌ها است که از ۱۲ سال پیش در صحنه‌های مختلف به نمایش درآمده است.

این کارگردان مطرح تئاتر  گفت: قصد دارم بار دیگر نمایش “شمس پرنده” را در راستای عملی کردن یکی از دغدغه‌های بزرگم به صحنه ببررم.

صابری با بیان این مطلب ادامه داد: به دنبال ایجاد سالن‌های نمایشی در هوای آزاد هستم، چراکه معتقدم این رویکرد می‌تواند راهگشای تنگناهایی باشد که در تئاتر با آن مواجه هستیم. اگر بتوانیم از فضای باز در تابستان استفاده کنیم، حرکتی را ایجاد کرده‌ایم.

او ادامه داد: با آقای علیرضا شجاع نوری در کار قبلی‌ام “باغ دلگشا” آشنا شدم. اکنون این هنرمند مسئولیت عمارت مسعودیه را بر عهده دارد. طی جلساتی که با یکدیگر داشتیم، به توافق رسیدیم که نمایش “شمس پرنده” را تابستان امسال در این محل روی صحنه ببریم.

صابری که نشان لژیون دونور فرانسه را در سال ۲۰۰۴ گرفت و نشان ابن سینای یونسکو را به دلیل یک عمر تلاش برای معرفی مفاخر ایرانی در سراسر جهان در پرونده خود دارد، در مورد چگونگی اجرای این نمایش توضیح داد: حوض بزرگی در این عمارت وجود دارد،ما قصد داریم در صورت توافق و کسب مجوزهای لازم از سوی سازمان میراث فرهنگی آن را تخته بندی و نمایش را در این مکان اجرا کنیم. با موافقت میراث فرهنگی این رویایم جامه عمل می پوشد.

این هنرمند در رابطه با تغییرات اجرایی این نمایش عنوان کرد: این نمایش با تغییرات اجرایی روبه رو نخواهد بود، تنها تعدادی از بازیگران به دلیل حضور در کارهای دیگر در این اجرا همراه ما نخواهند بود. تاکنون حضور سیروس اسنقی، آرش آصفی، فرشته نوید، مینا باقری و شهاب راحله در این نمایش قطعی شده است.

منبع: هنر آنلاین

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=10278

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *