پوستر سی و چهارمین جشنواره‌ تئاتر فجر تماشایی شد

پوستر سی و چهارمین جشنواره‌ی تئاتر فجر که توسط عباس محبوب طراحی شده است رونمایی شد.

هفت سرزمین/ سمینار پژوهشی سی و چهارمین دوره از جشنواره بین المللی تئاتر فجر، در حالی ۱۵ دی ماه در پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی کار خود را آغاز کرد که پوستر این دوره از جشنواره رونمایی شد.

در این مراسم که معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان هم حضور داشتند، سعید اسدی دبیر تئاتر فجر اعلام کرد که پوستر جشنواره امسال توسط عباس محبوب طراحی شده است و برای طراحی آن از تئاتر شهر به عنوان مرکزی‌ترین نمادی که تئاتر ایران به یاد می آورد با مغناطیسی از مخاطبان استفاده شده است.

او با اشاره به اینکه این طرح شکلی از گردهمایی و تجمع است، افزود: در پوستر امسال همان مفهوم گروه که در تئاتر به آن تاکید می‌شود مورد توجه بوده است.

اسدی همچنین گفت: درون مایه‌ای که برای جشنواره تئاتر امسال در نظر گرفته بودیم، نگاهی به درون جامعه تئاتر با اشاره به شکل گیری گروه‌ها مسائل صنفی تئاتر و روابط گروه‌ها با خود دولت و صنف است.

وی اضافه کرد: در سمینار پژوهشی دو روزه‌ای که تدارک دیده شده است، مقالاتی ارائه می‌شود که در جشنواره به صورت کتاب عرضه خواهد شد.

در این مراسم همچنین علی مرادخانی پس از اینکه به همراه شش نفر دیگر از هنرمندان و مدیران حاضر در سالن پوستر جشنواره را رونمایی کرد در سخنانی گفت: امسال جشنواره از ویژگی‌های ممتازی برخوردار است و خوشبختانه این جشنواره به عنوان یکی از رویدادهایی که مبانی فکری و نظری قوی و پیشرو باید داشته باشد عمل کرده است.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در حوزه‌های مثل سینمای موسیقی کارهای گروهی انجام می‌شود اما در تئاتر اهمیت بیشتری دارد با تشکر از مدیران مرکز هنرهای نمایشی برای توجه به این موضوع و نیز بحث تهیه کنندگی اظهار کرد: امروز از سازمان مدیریت پیام کوتاهی را به من دادند و روی تلاش‌هایی که کردیم کمی موثر واقع شده است و به یک نقطه امید رسیده‌ایم، اگر این اتفاق محقق شود زمینه برای کار و فعالیت کمی هموار خواهد شد تا امکاناتمان را منطقی کنیم.

او یادآور شد: در سال‌های گذشته همواره در حوزه هنر کمبود امکانات وجود داشته است به ویژه امسال که در تنگنا قرار داشتیم.

در ادامه این مراسم امروآبادی اپلیکشن رسمی سی و چهارمین جشنواره فجر را نیز معرفی کرد که با نصب بر روی تلفن‌های همراه می توان از لیست اجراها همراه با اطلاعات کامل‌،اخبار جشنواره ‌، آلبوم عکس استفاده از گفت وگوهای صوتی و نیز برای خرید بلیت جشنواره استفاده کرد.

در این مراسم که در بخش سمینار پژوهشی آن فرهاد ناظرزاده کرمانی به عنوان نخستین فرد در لیست سخنرانی قرار دارد‌، مهدی شفیعی‌(مدیر کل هنرهای نمایشی)، ایرج راد‌ (مدیرعامل خانه تئاتر) محمود عزیزی،حمید مظفری‌، اتابک نادری‌، سیاوش طهمورث‌، مریم معترف‌، اردشیر صالح‌‍ پور ‌،ارمغان بهداروند‌ ،آشنا و بهزاد فراهانی از جمله حاضران بودند.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=15513

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *