«پیمان» در اردیبهشت ماه «پژمان» را می سازد

پیمان قاسم‌خانی در صورت فراهم شدن شرایط و اخذ مجوزهای لازم، اردیبهشت سال آینده اولین فیلم سینمایی خود را می‌سازد.

هفت سرزمین/  پیمان‌ قاسم‌خانی که سال‌هاست به دنبال ساخت اولین فیلم سینمایی خود است، سرانجام «پژمان» را برای این کار انتخاب کرد؛ هر چند می‌گوید هنوز چیزی قطعی نیست.

این فیلمنامه‌نویس سینما و تلویزیون درباره کارگردانی فیلم سینمایی «پژمان» که مدتی است نگارش فیلمنامه آن در مراحل پایانی است و حتی قرار بود چند ماه قبل توسط فرد دیگری ساخته شود،‌ به ایسنا گفت: کارگردان‌های بسیاری از جمله سروش صحت و رامبد جوان را برای ساخت این فیلم در نظر داشتیم، اما همه دوستان گرفتار و مشغول فیلم‌های خود بودند و از آنجا که کار کمدی را هم نمی‌شود دست هر کسی سپرد، برای نجات فیلمنامه با پیشنهاد ساخت آن موافقت کردم.

او با یادآوری اینکه سالهاست منتظر فراهم شدن شرایطی برای ساخت اولین فیلم سینمایی خود است و فیلمنامه دیگری را هم برای این کار مدنظر داشت،‌ اضافه کرد: با توجه به شرایط، به نظرم رسید «پژمان» می‌تواند گزینه خوبی برای اولین کارم به عنوان کارگردان باشد، ضمن اینکه این فیلم برخلاف آنچه همه تصور می‌کنند ارتباط مستقیمی با سریال «پژمان» ندارد.

وی در این‌باره تاکید کرد: فیلمنامه سینمایی «پژمان» در یک بستر داستانی متفاوت با سریال اتفاق می‌افتد.

قاسمخانی درباره بازیگران فیلم «پژمان» هم گفت: پژمان جمشیدی و سام درخشانی بازیگران اصلی این فیلم هستند که البته یک بازیگر مرد دیگر هم باید انتخاب شود که نقش او به اندازه دو نفر دیگر اهمیت دارد، اما هنوز صحبتی با کسی انجام نشده است.

او در پاسخ به اینکه چه تعداد از بازیگران سریال «پژمان» در فیلم سینمایی حضور دارند با اشاره به داستان فیلم بیان کرد: ماجرای نسخه سینمایی «پژمان» مربوط به بعد از سریال است و داستان «پژمان»ی را روایت می‌کند که بعد از اوت شدن از فوتبال بازیگر شده و در آنجا هم بازیگر اوت شده است،‌به همین دلیل بازیگران سریال نمی‌توانند در فیلم حضور داشته باشد.

قاسم‌خانی با اشاره به اینکه مجوز کارگردانی خود را ۱۰ سال قبل از خانه سینما دریافت کرده است، اظهار کرد: با این حال با وجود موافقتی که برای ساخت فیلم «پژمان» داشتم، هنوز چیزی قطعی نیست و ابتدا یکسری مجوز باید صادر شود.

فیلم سینمایی «پژمان» به تهیه‌کنندگی محسن چگینی ساخته خواهد شد.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=850

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *