کتاب کودک/۱- «چگونه به کودک خود خواندن بیاموزیم؟»

کتاب پژوهشی «چگونه به کودک خود خواندن بیاموزیم؟» نوشته گلن دومن و دخترش جانت دومن با ترجمه هدا صدر و بازنویسی سمانه نوری‌زاده روانه بازار شد.

هفت سرزمین/ هدا صدر مترجم این کتاب گفت: این کتاب طی ۵۰ سال پژوهش و تحقیق درباره آموزش و فرآیندهای یادگیری در کودکان از زمان تولد تا شش‌سالگی، رهیافت‌های جدیدی را نشان می‌دهد که از جمله آن‌ها این است که کودکان زیر شش سال در فراگیری خواندن و آموزش زبان نسبت‌ به بزرگسالان توانایی بیشتری دارند.

در بخشی از این کتاب آمده است: شروع انقلاب نرم با اولین چاپ این کتاب در سال ۱۹۶۴ همراه شد. پدران و مادران پیشگام، مشتاقانه از این کتاب استقبال کردند. آن‌ها دریافتند کودکان خیلی کوچک، باهوش‌تر از اکثر افرادی هستند که آن‌ها تصور می‌کردند. از آن زمان به‌ بعد ۵ میلیون نسخه از این کتاب به ۲۲ زبان به چاپ رسیده است.

نویسندگان این کتاب در مقدمه ابراز کرد‌ه‌اند: «در تاریخ بشر، هیچ دانشمندی به کنجکاوی کودکی از سنین ۱۸ ماهه تا ۴ ساله نبوده است. ما بزرگ‌ترها این کنجکاوی فوق‌العاده را نسبت‌ به محیط با عدم توانایی در تمرکز اشتباه می‌گیریم. ما موفق شدیم تا کودکان‌مان را با دقت از یادگیری دور نگه داریم؛ آن هم در دوره‌ای از زندگی که اشتیاق به یادگیری در بالاترین سطح است. توانایی جذب اطلاعات بین ۹ ماهگی تا ۴ سالگی بی‌نظیر است، اشتیاق به یادگیری بیشتر از زمان‌های دیگر است. تا این زمان کودک را تمیز، کاملاً سیر و ایمن از دنیای اطرافش و همچنین به دور از یادگیری نگه می‌داریم».

«نکات اولیه برای والدین»، «‌حقایقی در مورد تامی»، «کودکان تمایل به یادگیری خواندن دارند»، «کودکان می‌توانند خواندن را یاد بگیرند»، «کودکان درحال یادگیری خواندن هستند»، «کودکان باید خواندن یاد بگیرند»، «چگونه به کودک خود خواندن بیاموزیم؟»، «‌بهترین سن برای شروع یادگیری»، «نامه‌های مادران» و «آموزش خود را با شادمانی همراه کنید» عنوان‌های اصلی فصل‌های این کتاب است.

پیش‌تر کتاب «چگونه به کودک خود ریاضی بیاموزیم؟» با ترجمه هدا صدر و بازنویسی سمانه نوری‌زاده از سوی انتشارات «فرارسانه برگ» که کتاب «چگونه به کودک خود خواندن بیاموزیم؟» را هم منتشر کرده به چاپ رسیده است.

منبع: ایبنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1163

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *