یوسا «قهرمان عصر ما» را به کتابفروشی های ایران فرستاد

نشر پارسه تازه‌ترین رمان ماریو بارگاس یوسا را با ترجمه خجسته کیهان روانه کتابفروشی ها کرده است.

هفت سرزمین/ تازه‌ترین رمان ماریو بارگاس یوسا که در سال ۲۰۱۵ روانه بازار جهانی کتاب شد، چند روزی است که با ترجمه خجسته کیهان در ایران منتشر شده است.قهرمان عصر ما

این رمان «قهرمان عصر ما» نام دارد. یوسا در این رمان، دو روایت موازی را به پیش می برد که اگرچه در حوالی پایان اثر به هم می رسند، اما هر کدام دنبال‌کننده موضوع اجتماعی خاصی است.

حوادث رمان در جامعه معاصر پرو رخ می دهد. ماجرای اول، با نامه های افرادی مشکوک آغاز می شود که قصد باج‌خواهی از صاحب یک شرکت ترابری را دارند. او قرار نیست تسلیم باج‌خواهان شود و همین مسئله، گره های داستان را شکل می دهد. در روایت دوم، رابطه پسر یک خانواده با مردی مرموز، برای او دردسرساز شده است…

با وجودی که برخی شخصیت‌های پیشین رمان های یوسا در این اثر نیز حاضر شده اند، اما باید گفت که حال و هوای این رمان با دیگر آثار او متفاوت است و نویسنده درصدد دست زدن به تجربه ای تازه بوده و بیش از هر چیز به مسائل گریبانگیر انسان جوامع امروزی نظر داشته است.

«قهرمان عصر ما» با ترجمه خجسته کیهان، در ۴۰۸ صفحه و با قیمت ۲۷ هزار تومان از سوی بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شده است.

خجسته کیهان پیشتر رمان «دختری از پرو» را از این نویسنده ترجمه و منتشر کرده بود. همچنین به زودی مجموعه داستان هایی از یوسا با عنوان «تازه کارها» به قلم همین مترجم در بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه به چاپ می رسد.

 

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=15451

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *