«۹۰» و مناظره ناتمام!

برنامه «۹۰» این هفته‌ با بررسی آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال روی آنتن شبکه سوم سیما رفت.

به گزارش ایسنا، برنامه «۹۰» این هفته‌ با گزارش آماری درباره تیم‌های لیگ برتر آغاز شد. در این گزارش به یحیی گل‌محمدی، علیرضا منصوریان و رسول خطیبی اشاره شده بود که با توجه به این که مربیان جوانی هستند شیوه و سبک جدیدی را به فوتبال ایران آورده‌اند. در این گزارش آمده بود که تیم علیرضا منصوریان با ۲۴ سال و ۹ ما جوان‌ترین تیم لیگ محسوب شد.

در ادامه برنامه رسول خطیبی روی خط برنامه آمد تا توضیحاتی درباره اخراج سه بازیکن تیمش بدهد. او در آغاز صحبت‌های خود گفت: من تا به امروز با هیچ رسانه‌ای مصاحبه‌ نکرد‌ ام اما متاسفانه برخی از رسانه‌ها برای من و تیمم حاشیه‌سازی می‌کنند.

او افزود: محسن دلیر را خودم به تراکتورسازی آوردم ولی در شش بازی ابتدایی فصل عملکرد خوبی نداشت و از کیفیتش کاسته شده بود. می‌خواستم به محسن دلیر شوک وارد کنم ولی متاسفانه در این سه، چهار روز اخیر رسانه‌ها من را اذیت کردند.

خطیبی در ادامه درباره حامد لک هم گفت: من قبل از بازی با فولاد خوزستان لیست بازیکنان را به آقای نظمی داده بودم و در این لیست عیسی اندوی حضور داشت. می خواستم با او مذاکره و جذبش کنم. قصد من این است که در نیم فصل دوم تیمی به مراتب با کیفیت‌تر از نیم فصل اول بسازم. نمی‌دانم چرا با من این گونه رفتار می‌کنند. از زمانی که مربی شده‌ام ۱۵ بازیکن به فوتبال ایران معرفی کرده‌ام. این بازیکنان حتی فکر هم نمی‌کردند که روزی در لیگ برتر بازی کنند اما همه آنها در حال حاضر در لیگ بازی می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: با این که بعضی از رسانه‌ها برای تیمم حاشیه سازی می‌کنند اما از هواداران می‌خواهم که به این حاشیه‌ها توجهی نکنند و به آینده امیدوار باشند. ان‌شاءالله بعد از تعطیلات یک تیم قوی و محکم خواهیم خواست.

در بخش دیگری از برنامه گزارشی درباره شیوع بیماری سرطان پخش شد و علی مطلق، رییس اداره سرطان وزارت بهداشت، روی خط برنامه آمد تا توضیحاتی درباره این بیماری بدهد.

او با بیان این که شیوع سرطان در ایران در حال رشد است، اظهار کرد: نوع زندگی، استعمال دخانیات و استفاده از مشروبات الکلی مهم‌ترین دلیل شیوع سرطان به حساب می‌آید. البته هوای آلوده و زندگی ناسالم باعث بروز سرطان می‌شود ولی موضوع مهم این است که جلوگیری از شیوع سرطان نیازمند همکاری مردم و سیاستگذاران بخش سلامت است.

کرار جاسم مهمان این هفته‌ برنامه

کرار جاسم، ها‌فبک عراقی استقلال مهمان این هفته‌ برنامه «۹۰» بود. او درباره قهرمانی عراق در جام ملت‌های ۲۰۰۷ اظهار کرد: در آن بازی‌ها تیم ما جوان بود. این جام برای ما فوق‌العاده‌ مهم بود زیرا اولین جامی بود که عراق کسب می‌کرد. من دو سال بعد از این بازی‌ها بود که به ایران آمدم.

او با بیان این که در زمان صدام اقتصاد عراق مشکل داشت، اظهار کرد: در آن مقطع امنیت بیشتر از الان بود.

وی ادامه داد: ایران کشور دوم من است. من شیعه‌ هستم و خانواده‌ام در ایران احساس آرامش می‌کنند. من خوشحالم که در ایران زندگی می‌کنم اما باید بگویم که بعد از جام ملت‌های آسیا از آیندهوون هلند پیشنهاد داشتم اما به این تیم نرفتم. قبول دارم کمی بی‌انضباط هستم اما بازیکن حرفه‌ای باید در همه چیز حرفه‌ای باشد. من همیشه زمان دقیق رفت و آمدهایم را با باشگاه هماهنگ می‌کنم اما نمی‌دانم چرا بعضی اوقات مشکل به وجود می‌آید.

کرار در ادامه درباره مجتبی جباری هم گفت: جباری برای من عزیز است اما بعضی اوقات تصمیمات عجیبی می‌گیرد. من باید بگویم که علی کریمی، محبوب‌ترین بازیکن ایرانی من است زیرا بازی‌های او را از گذشته به یاد دارم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تماشاگران از ما حمایت کنند و با یک باخت ورزشگاه را ترک نکنند. ما نیاز به حمایت آنها داریم.

در بخش این گفت و گو عادل فردوسی‌پور به شدت اصرار داشت که کرار به زبان فارسی پاسخ سوالات او را بدهد اما با رد این موضوع می‌گفت برایش سخت است که با زبان فارسی صحبت کند.

علی رغبتی، دبیر کمیته‌ نظارت بر ارزشیابی مربیان خارجی مهمان بعدی تلفنی برنامه بود. او با توضیحاتی درباره رد صلاحیت زلاتکو کرانچار گفت: کرانچار با فرهنگ ایرانی ما همخوانی نداشت. او دائم‌الخمر بودند و این مشکل از مبادی موثقی برای ما گزارش شده بود. حتی شنیده شده بود در رختکن و در تمرینات هم از مشروبات الکلی استفاده می‌کرد. این موضوع در سال آخر سپاهان تشدید شده بود و همه این موضوع را می‌دانستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما رد صلاحیت کرانچار از سوی وزارت ورزش و جوانان نوعی دخالت در امور فدراسیون فوتبال نمی‌شود، گفت: درست است که فدراسیون فوتبال یک نهاد غیردولتی است اما این نهاد مثل نهادهای غیر دولتی دیگر زیر مجموعه یک سازمان خاص می‌شود. ما هم فقط نظارت می‌کنیم و هیچ دخالتی در امور آنها نداریم.

در ابتدای برنامه این هفته‌ عادل فردوسی‌پور وعده برگزاری یک مناظره را میان هوشنگ نصیرزاده، رییس کمیته‌ تدوین مقررات فدراسیون فوتبال و غلامرضا رفیعی، حقوقدان و مشاور را داده بود اما این مناظره به دلیل کمبود وقت ناتمام ماند.

نصیرزاده ابتدا در پاسخ به این سوال عادل فردوسی‌پور که چرا در دو روز مختلف دو مصاحبه متفاوت انجام داده است، گفت: سوال این است که چرا خسرو حیدری با وجود دو اخطاره شدن در جام حذفی توانست استقلال را در لیگ همراهی کند. باید بگویم که بند “۴” ماده “۳۸” می‌گوید جمع کارت‌های صادر شده در یک بازی به دیدارهای لیگ بعدی ارتباط پیدا نمی‌کنند. امید عالیشاه در بازی مقابل استقلال به خاطر در آوردن پیراهنش کارت دریافت کرد اما چون با بازیکن حریف درگیر شد کمیته‌ انضباطی به محرومیتش اضافه کرد و او را سه جلسه محروم کرد. این محرومیت چه در جام حذفی و چه در لیگ اعمال می‌شود.

در بخش دیگری از این برنامه غلامرضا رفیعی اعتقاد داشت که آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال به تصویب مجمع نرسیده است.

او با بیان این که در ابتدای این آیین‌نامه آورده شده است که قوانین به تصویب مجمع رسیده است اما سوال من این است که در چه تاریخی مجمع آن را تصویب کرده است که نصیرزاده پاسخ داد: در ماده «۹۰» همه چیز به صراحت عنوان شده است. در آداب نگارش آیین‌نامه ما در آخرین ماده، تاریخ و نحوه تصویب آیین‌نامه را آورده‌ایم.

در ادامه این مناظره به خاطر کمبود وقت برنامه «۹۰» ناتمام ماند و قرار شد در هفته‌ آینده پیگیری شود.

سوال پیامکی این هفته‌ برنامه «۹۰» به بهترین بازیکن دو ماه اخیر فوتبال ایران اختصاص داشت در این برنامه از بینندگان سوال شده بود که از میان لوسیانو ادینیو، بیرانوند، حاج‌صفی، رجب‌زاده، شهباززاده و طارمی بهترین بازیکن دو ماه اخیر فوتبال ایران را انتخاب کنند که در نهایت مهدی طارمی با کسب ۴۰ درصد آرا بهترین بازیکن فوتبال ایران از نگاه بینندگان شد.

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=303

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *